Człowiek, który utopił swoją głowę :: film camera obscura - Jarek Kordaczuk
Film eksperymentalny nakręcony przy pomocy technologii camera obscura (kamera obskura). Film krótkometrażowy, klip, film (trochę) animowany, film jednego aktora. Reżyseria, zdjęcia i produkcja Adam Smoczyński. To prawdopodobnie pierwszy film na świecie nakręcony w technologi kamera obskura. Muzyka do filmu, kompozytor Jarek Kordaczuk, eksperyment filmowy z jego muzyką i wokalizą Basi Raduszkiewicz. Muzyka filmowa, soundtrack, ścieżka muzyczna skomponowana przez Jarosława Kordaczuka. Adam Smoczyński jest twórcą filmu kamera obskura, Jarek Kordaczuk napisał muzykę. Praca dyplomowa Adama Smoczyńskiego, ASP w Gdańsku, 2002.

Człowiek, który utopił swoją głowę Muzyka do eksperymentalnego filmu krótkometrażowego. Scenariusz, zdjęcia i reżyseria: Adam Smoczyński Muzyka: Jarek Kordaczuk O filmie Człowiek, który utopił swoja głowę W tym filmie nie jest istotna opowieść. Ktoś powie, że to zapis koszmaru sennego, a ktoś inny, że to sposób na odreagowanie szaleństwa świata, który nas otacza. Interpretację autor pozostawia widzom. Myślę, że to bardziej dziwna obrazkowa mantra niż filmowy dramat. Plastyczny obraz i muzyka chcą porwać widza na 3 minuty w płynną, lepką, wyrysowaną światłem, surrealistyczną rejestracje camerą obscurą. Tak właśnie, bo to prawdopodobnie pierwsza rejestracja filmowa do której zastosowano zwykłe pudełko z dziurką, a właściwie kilkaset osobnych pudełek, gdzie każde z nich było często osobną klatką filmu. Autor  eksperymentował nad możliwością fotografowania camerą obscurą i łączenia kolejnych zdjęć w płynna całość, ten film to efekt pierwszego etapu tych prac. ~~ Adam Smoczyński Ścieżka dźwiękowa filmu oparta jest na motywach z utworu Taniec I z projektu muzycznego Chwile poruszone z wokalizą Basi Raduszkiewicz. Zdjęcia i reżyseria: Adam Smoczyński Muzyka: Jarek Kordaczuk Wokaliza: Basia Raduszkiewicz Premiera filmu: 2002 r. Wnętrze kamery otworkowej (camera obscura). Wytwórnia Zdarzeń Sonokinetycznych Izabela Kościesza Utwory sonokinetyczne Małgosia Wawruk Matryca sensoryczna Muzyka eksperymentalna Instalacje Muzyka chóralna Utwory solowe Muzyka improwizowana Muzyka akusmatyczna Muzyka elektroniczna Monoctone Utwory dla dzieci Jarek Kordaczuk mp3 Dark Energy Agnieszka Kołodyńska Pantomima Muzyka elektroakustyczna Muzyka instrumentalno-wokalna Muzyka instrumentalna Muzyczne interpretacje baśni Kompozycje Adam Smoczyński Muzyka sakralna EWI ProForma Muzyka teatralna Jan Brzechwa Julian Tuwim Sebastian Wypych Piosenka poetycka Poezja śpiewana Jarosław Kordaczuk Aranżacje Wideoklipy Filmy animowane Titelituralia Utwory onomatopeiczne Teatr dźwięku Pokój pełen baśni Centrum Sztuki Dziecka Cezary Konrad Krzysztof Herdzin Basia Raduszkiewicz Muzyka dla dzieci

English
Jarek Kordaczuk
Wszystkie projekty
Wszystkie projekty
Centrum Sztuki DzieckaMuzyka instrumentalna
MonoctoneMuzyka instrumentalno-wokalna
Muzyczne interpretacje baśniMuzyka teatralna
Muzyka akusmatycznaPiosenka poetycka
Muzyka dla dzieciTeatr dźwięku
Muzyka eksperymentalnaUtwory dla dzieci
Muzyka elektroakustycznaUtwory onomatopeiczne
Muzyka improwizowanaUtwory sonokinetyczne

Człowiek, który utopił swoją głowę

Muzyka do eksperymentalnego filmu krótkometrażowego.

Scenariusz, zdjęcia i reżyseria: Adam Smoczyński
Muzyka: Jarek Kordaczuk

Człowiek, który utopił swoja głowę
Zdjęcia i reżyseria: Adam Smoczyński
Muzyka: Jarek Kordaczuk
Człowiek, który utopił swoja głowę
Soundtrack do filmu Adama Smoczyńskiego "Człowiek, który utopił swoja głowę" oparty na utworach z albumu Chwile poruszone.
Człowiek, który utopił swoja głowę

W tym filmie nie jest istotna opowieść. Ktoś powie, że to zapis koszmaru sennego, a ktoś inny, że to sposób na odreagowanie szaleństwa świata, który nas otacza. Interpretację autor pozostawia widzom. Myślę, że to bardziej dziwna obrazkowa mantra niż filmowy dramat. Plastyczny obraz i muzyka chcą porwać widza na 3 minuty w płynną, lepką, wyrysowaną światłem, surrealistyczną rejestracje camerą obscurą. Tak właśnie, bo to prawdopodobnie pierwsza rejestracja filmowa do której zastosowano zwykłe pudełko z dziurką, a właściwie kilkaset osobnych pudełek, gdzie każde z nich było często osobną klatką filmu. Autor  eksperymentował nad możliwością fotografowania camerą obscurą i łączenia kolejnych zdjęć w płynna całość, ten film to efekt pierwszego etapu tych prac.
~~ Adam Smoczyński

Ścieżka dźwiękowa filmu oparta jest na motywach z utworu Taniec I z projektu muzycznego Chwile poruszone z wokalizą Basi Raduszkiewicz.

Zdjęcia i reżyseria: Adam Smoczyński
Muzyka: Jarek Kordaczuk
Wokaliza: Basia Raduszkiewicz

Premiera filmu: 2002 r.

Wnętrze kamery otworkowej (camera obscura).