Sostenuto :: Hommage a Chopin - Jarek Kordaczuk
Utwór na skrzypce i fortepian inspirowany muzyka Fryderyka Chopina. Skrzypce z akompaniamentem fortepianu. Skrzypce solo z towarzyszeniem fortepianu. Muzyka kameralna. Utwory inspirowane twórczością Chopina. Fryderyk Chopin we współczesnych opracowaniach muzycznych. Stylizacja w muzyce. Utwór na motywach Chopina. Utwory skrzypcowe Chopina. Chopiniana na skrzypce i fortepian. Preludia Chopina w opracowaniu na skrzypce i fortepian. Muzyka skrzypcowa.

Sostenuto Utwór na skrzypce i fortepian inspirowany muzyką Fryderyka Chopina. Wykonawcy: Jolanta Stopka - skrzypce Magdalena Blum - fortepian Zamówienie: Jolanta Stopka Nagranie premierowe Sostenuto. Hommage a Chopin Utwór na skrzypce i fortepian oparty na motywach jednego z Preludiów op.28 Fryderyka Chopina. Stanowi on odpowiedź na potrzebę grania na instrumentach innych niż fortepian utworów nawiązujących do stylistyki Chopinowskiej.   Jolanta Stopka – skrzypaczka, jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu, studiowała także  na Universität der Künste w Berlinie i Royal Conservatory w Brukseli. Jolanta Stopka jest jedną z ciekawszych osobowości muzycznych swojego pokolenia. Jej gra charakteryzuje się szczególnie pięknym dźwiękiem, dużą świadomością muzyczną i interesującą interpretacją. Jest laureatką The Best Musical Award 2009 rządu belgijskiego. Współpracowała z takimi muzykami jak: Hermann Krebbers, Wolfgang Marschner. Edwuard Schmieder, Stanley Dods, Valery Oistrakh . W grudniu 2009 nagrała wraz z pianistką Magdaleną Blum transkrypcje F. Chopina na skrzypce i fortepian dla Wydawnictwa Muzycznego Acte Prealable. Dokonała wielu nagrań dla telewizji i radia. Prowadzi aktywna działalność koncertową w wielu krajach Europy. Jendym z projektów realizowanych w pierwszej połowie 2010 jest praca nad klipem opartym na utworze Sostenuto. Hommage a Chopin napisanym specjalnie dla artystki przez Jarka Kordaczuka.   Magdalena Blum - pianista i prorektor Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W roku 2005 uzyskała tytuł doktora habilitowanego. Prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce, koncertowała także w Rosji, kilkakrotnie w Stanach Zjednoczonych i wielu krajach europejskich. Jest laureatką III nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Lisztowskiego oraz konkursu w Minneapolis (WAMSO) gdzie została uznana za najlepszą pianistkę. Jako pianista kameralista jest stale zapraszana na kursy interpretacyjne w kraju i zagranicą.   Utwór powstał w październiku 2009. Nagranie: Studio S1 PR Warszawa, Studio Radia Wrocław Montaż: Studio Radia Wrocław Montaż finalny i mastering: Studio Ruchome Dźwięki   Wytwórnia Zdarzeń Sonokinetycznych Izabela Kościesza Utwory sonokinetyczne Małgosia Wawruk Matryca sensoryczna Muzyka eksperymentalna Instalacje Muzyka chóralna Utwory solowe Muzyka improwizowana Muzyka akusmatyczna Muzyka elektroniczna Monoctone Utwory dla dzieci Jarek Kordaczuk mp3 Dark Energy Agnieszka Kołodyńska Pantomima Muzyka elektroakustyczna Muzyka instrumentalno-wokalna Muzyka instrumentalna Muzyczne interpretacje baśni Kompozycje Adam Smoczyński Muzyka sakralna EWI ProForma Muzyka teatralna Jan Brzechwa Julian Tuwim Sebastian Wypych Piosenka poetycka Poezja śpiewana Jarosław Kordaczuk Aranżacje Wideoklipy Filmy animowane Titelituralia Utwory onomatopeiczne Teatr dźwięku Pokój pełen baśni Centrum Sztuki Dziecka Cezary Konrad Krzysztof Herdzin Basia Raduszkiewicz Muzyka dla dzieci

English
Jarek Kordaczuk
Wszystkie projekty
Wszystkie projekty
Centrum Sztuki DzieckaMuzyka instrumentalna
MonoctoneMuzyka instrumentalno-wokalna
Muzyczne interpretacje baśniMuzyka teatralna
Muzyka akusmatycznaPiosenka poetycka
Muzyka dla dzieciTeatr dźwięku
Muzyka eksperymentalnaUtwory dla dzieci
Muzyka elektroakustycznaUtwory onomatopeiczne
Muzyka improwizowanaUtwory sonokinetyczne

Sostenuto

Utwór na skrzypce i fortepian inspirowany muzyką Fryderyka Chopina.

Wykonawcy:
Jolanta Stopka - skrzypce
Magdalena Blum - fortepian

Zamówienie: Jolanta Stopka

Sostenuto. Hommage a Chopin
Muzyka Jarek Kordaczuk
(utwór oparty na motywach Preludium Des-dur Fryderyka Chopina)
Jolanta Stopka - skrzypce
Magdalena Blum - fortepian

Sostenuto. Hommage a Chopin

Utwór na skrzypce i fortepian oparty na motywach jednego z Preludiów op.28 Fryderyka Chopina. Stanowi on odpowiedź na potrzebę grania na instrumentach innych niż fortepian utworów nawiązujących do stylistyki Chopinowskiej.

 
Jolanta Stopka – skrzypaczka, jest absolwentką Akademii Muzycznej w Poznaniu, studiowała także  na Universität der Künste w Berlinie i Royal Conservatory w Brukseli. Jolanta Stopka jest jedną z ciekawszych osobowości muzycznych swojego pokolenia. Jej gra charakteryzuje się szczególnie pięknym dźwiękiem, dużą świadomością muzyczną i interesującą interpretacją. Jest laureatką The Best Musical Award 2009 rządu belgijskiego. Współpracowała z takimi muzykami jak: Hermann Krebbers, Wolfgang Marschner. Edwuard Schmieder, Stanley Dods, Valery Oistrakh .
W grudniu 2009 nagrała wraz z pianistką Magdaleną Blum transkrypcje F. Chopina na skrzypce i fortepian dla Wydawnictwa Muzycznego Acte Prealable. Dokonała wielu nagrań dla telewizji i radia. Prowadzi aktywna działalność koncertową w wielu krajach Europy.
Jendym z projektów realizowanych w pierwszej połowie 2010 jest praca nad klipem opartym na utworze Sostenuto. Hommage a Chopin napisanym specjalnie dla artystki przez Jarka Kordaczuka.
Jolanta Stopka 
Magdalena Blum - pianista i prorektor Akademii Muzycznej we Wrocławiu. W roku 2005 uzyskała tytuł doktora habilitowanego.
Prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce, koncertowała także w Rosji, kilkakrotnie w Stanach Zjednoczonych i wielu krajach europejskich. Jest laureatką III nagrody Ogólnopolskiego Konkursu Lisztowskiego oraz konkursu w Minneapolis (WAMSO) gdzie została uznana za najlepszą pianistkę. Jako pianista kameralista jest stale zapraszana na kursy interpretacyjne w kraju i zagranicą.

 Magdalena Blum

Utwór powstał w październiku 2009.
Nagranie: Studio S1 PR Warszawa, Studio Radia Wrocław
Montaż: Studio Radia Wrocław
Montaż finalny i mastering: Studio Ruchome Dźwięki