Małgosia Wawruk w projektach Jarka Kordaczuka - Jarek Kordaczuk
Śpiew solowy, sopran liryczny i sopran koloraturowy. Wokalistka i pedagog muzyczny; w swojej działalności artystycznej i pedagogicznej sięga po różne techniki i style wykonawcze: od muzyki dawnej przez muzykę współczesną, piosenkę, aż po opracowania muzyki tradycyjnej. Jako solistka, wystąpiła w kilku projektach fonografi cznych (np. Talizmany, Czekając na koniec świata, Słowoświaty). Realizuje własne przedsięwzięcia muzyczne oraz bierze udział w projektach muzycznych i fonografi cznych innych artystów. Jej głos prezentuje się znakomicie zarówno w lirycznych kantylenach (które w naturalny sposób eksponują jego walory brzmieniowe) jak w postmodernistycznych eksperymentach muzyki współczesnej. Jest współzałożycielką i wokalistką olsztyńskiego zespołu ProForma, w którym czuwając nad techniką wokalną śpiewaków, stała się współautorką krajowych i zagranicznych sukcesów zespołu (m. in. – spektakl muzyczny Niemen i płyta CD Niemen a cappella, koncerty Bobby’ego McFerrina z projektem VOCAbuLarieS). Pochodzę z gór, a tym, co lubię w nich najbardziej, jest obserwowanie źródeł. Woda spływa po kamieniach z różnych stron, strumienie czasem skrywają się i pojawiają ponownie w niespodziewanych miejscach. W pogodne dni prawie ich nie ma, ale po deszczu rodzą się na nowo i płyną z coraz większą mocą. Nagrywając tę muzykę chciałam wyśpiewać moje źródła. Czasem źródłem staje się melodia, tekst, a czasem wspomnienie, słowo powiedziane przez inną, ledwie poznaną osobę, albo sytuacje, które – nie rozumiem dlaczego, ale musiały się zdarzyć. Wszystko niedostrzegalnie splata się, tworząc świadomość, codzienność i moment, w którym jestem.

Małgosia Wawruk Małgorzata Wawruk, wszechstronna wokalistka, sopran, mezzo-sopran. Projekty z jej udziałem jako solistki oraz głosu partii chóralnych.Wytwórnia Zdarzeń Sonokinetycznych Izabela Kościesza Utwory sonokinetyczne Małgosia Wawruk Matryca sensoryczna Muzyka eksperymentalna Instalacje Muzyka chóralna Utwory solowe Muzyka improwizowana Muzyka akusmatyczna Muzyka elektroniczna Monoctone Utwory dla dzieci Jarek Kordaczuk mp3 Dark Energy Agnieszka Kołodyńska Pantomima Muzyka elektroakustyczna Muzyka instrumentalno-wokalna Muzyka instrumentalna Muzyczne interpretacje baśni Kompozycje Adam Smoczyński Muzyka sakralna EWI ProForma Muzyka teatralna Jan Brzechwa Julian Tuwim Sebastian Wypych Piosenka poetycka Poezja śpiewana Jarosław Kordaczuk Aranżacje Wideoklipy Filmy animowane Titelituralia Utwory onomatopeiczne Teatr dźwięku Pokój pełen baśni Centrum Sztuki Dziecka Cezary Konrad Krzysztof Herdzin Basia Raduszkiewicz Muzyka dla dzieci

English
Jarek Kordaczuk
Wszystkie projekty
Wszystkie projekty
Centrum Sztuki DzieckaMuzyka instrumentalna
MonoctoneMuzyka instrumentalno-wokalna
Muzyczne interpretacje baśniMuzyka teatralna
Muzyka akusmatycznaPiosenka poetycka
Muzyka dla dzieciTeatr dźwięku
Muzyka eksperymentalnaUtwory dla dzieci
Muzyka elektroakustycznaUtwory onomatopeiczne
Muzyka improwizowanaUtwory sonokinetyczne
Małgosia Wawruk
Małgorzata Wawruk, wszechstronna wokalistka, sopran, mezzo-sopran. Projekty z jej udziałem jako solistki oraz głosu partii chóralnych.