mySoundSpots/Outdoor // ścieżka dźwiękowa z filmu związanego z ekologią dźwięku, edycja 20221 - Jarek Kordaczuk Ekologia muzyki. Ekologia dźwięku. Zbiór dźwięków otoczenia, rejestrowanych na telefonach komórkowych. Orkiestra telefonów komórkowych. Techniki nagraniowe terenowe dokumentalne. Soundscape, soundmarks
mySoundSpots/Outdoor ścieżka dźwiękowa z filmu związanego z ekologią dźwięku, edycja 20221
Druga odsłona projektu związanego z ekologią dźwięku, powstał przy współpracy z grupą młodzieży mySoundSpots. Za pomocą krótkich filmów ukazują oni w zakamuflowany sposób osobiste przestrzenie dźwiękowe (soundSpots). Ich mikro filmy stanowią cegiełki, z których utworzona została dźwiękową narracja w artystyczny sposób opisująca naszą audiosferę.
Założenia edycji 2021
Projekt mySoundSpots zrodził się z inicjatywy nastoletniej młodzieży. Z ogromnym powodzeniem udało się go zrealizować w trudnym dla wszystkich projektów roku 2020. Niezwykle cenną wartością projektu była możliwość aktywnej samorealizacji młodych ludzi w pracach nad kolejnymi jego etapami. I już wtedy pojawiały się pytania ze strony uczestników o kontynuację w roku następnym. Chcąc nie chcąc zrodził się bowiem materiał dokumentujący aspekt społeczny lockdownu, fakt zamknięcia młodych ludzi w domach odcisnął piętno na treści filmu mySoundSpots. Znakomita większość stworzonych wówczas klipów ukazywała świat zamknięty w czterech ścianach. W następnej edycji projektu (2021) młodzież pokazuje świat zewnętrzny. Zwracamy uwagę na dźwięki towarzyszące nam na spacerach, wycieczkach, w podróżach. Wiele z nich staje wiele razy na naszej codziennej drodze. Zwykle ich nie zauważamy. Tym razem zatrzymujemy się, dostrzegamy ich unikatowość, nawet urodę. Okazuje się, że sam proces nagrywania dźwięku estetyzuje go w znacznym stopniu. Chętnie wówczas go dodajemy do kolekcji naszych ulubionych rzeczy.
Projekt sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego.