Allegretto distruttivo // Wykład interaktywny \"Czy z popsutych dźwięków można stworzyć muzykę?\" - Jarek Kordaczuk Wykład muzyczny dla dzieci. Utwór wykonywany wspólnie z dziećmi. Dźwięki zwykłych przedmiotów, obiektów - obiektofony w muzyce. Improwizowany utwór z wykorzystaniem przedmiotów codziennego użytku oraz elektroniki - sensory, czujniki ruchu.
Allegretto distruttivo Wykład interaktywny "Czy z popsutych dźwięków można stworzyć muzykę?"
Wykład pt. "Czy z popsutych dźwięków można stworzyć muzykę?" opowiada o nietypowych dźwiękach wykorzystywanych w muzyce współczesnej, w szczególności o dźwiękach, które wynikają z różnego rodzaju destrukcji. Przykładem może być tu dźwięk tłuczonego szkła czy granie na zepsutym instrumencie. Wykorzystanie tego typu dźwięków to jeden z najbardziej ewidentnych wyznaczników różnicy pomiędzy muzyką klasyczną a awangardową. Wykład jest rodzajem wprowadzenia do wybranych zagadnień muzyki współczesnej, jednak nie jest wprowadzeniem wyłącznie teoretycznym. W drugiej części wykładu przystępujemy bowiem do wspólnego wykonania specjalnie opracowanego utworu "Allegretto distruttivo". Przekonujemy się ile muzycznej satysfakcji może płynąć z kreatywnego psucia i niszczenia.
Premiera odbyła się w ramach cyklu wykładów Uniwersytetu Dzieci w lutym 2020r. w Olsztynie Tyuł: Czy z popsutych dźwięków można stworzyć muzykę? Wykładowcy: Jarek Kordaczuk i Izabela Kościesza // Wytwórnia Zdarzeń Sonokinetycznych
* * *
[Przedmioty] papier A3 lub A4 do darcia i gniecenia folia do przebijania i gniecenia listewki drewniane do łamania balony do pocierania przebijania przedmioty do rozsypywania (klocki)